ÜLKÜ OCAKLILARDAN ADAYLIK İÇİN YOĞUN BAŞVURU

 

YÜZDE 98'İ ÜNİVERSİTE MEZUNU

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, 24 Haziran'da yapılacak 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri için MHP'den yaklaşık bin 800 kişi aday adaylığına başvuruda bulunduğunu ve bunun 250'sinin kadın ve 20'sinin de engelli aday adaylarından oluştuğunu açıkladı.

Aday adaylarının yüzde 98'inin üniversite ve üstü eğitim almış olduğunu ve çoğunun akademisyen, hukukçu, doktor, mühendis ve iş adamından oluştuğunu öğrenildi.

OCAKLILARDAN YOĞUN İLGİ

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'da Devlet Bey'in desteğiyle Ülkü Ocakları'ndaki görevinden ayrılmadan Milletvekilliği adaylığında bulunmuş, bu durum ülkücü-milliyetçi harekette büyük sevinçle karşılanmıştı.

TBMM'deki 27. Dönemde MHP Milletvekili olmak isteyen İstanbul Ülkü Ocakları mensubu ülkücülerin adaylık başvurusuna yoğun ilgi göstermesi teşkilatlarda büyük bir memnuniyetle karşılandı. Genç aday adayları Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Kazım Erdi Aktunç'un teşvikleriyle başvuru için  Ankara'nın yolunu tutarken ilk olarak  Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'u makamında ziyaret ederek müsaadelerini aldıktan sonra MHP Genel Merkezi'ne giderek adaylık başvurusunda bulundu.

27. Dönem Milletvekilliği için adaylık başvurusunda bulunan kişiler şunlar:

Alperen Bora, Börteçine Karabay, Onur Çıkıt, Batuhan Bert, Abdullah Coşar, Faris Süleymanoğlu, Lütfü Kama ve Mehmet Fatih Önsöz