Son Dakika! Ümit Karan'a 'Sarkıntılık Düzeyinde Cinsel Saldırı' Suçundan 1 Sene 8 Ay Hapis Cezası

İstinaf Mahkemesi, eski ulusal futbolcu Ümit Karan'a, "Sarkıntılık düzeyinde kalan basit cinsel atak" suçundan 1 sene 8 ay hapis cezası verdi. Karan savunmasında, "Ben Survivor'da kadınlarla ast yana bulunduğumda bile herhangi bir şey yapmadım" diyerek suçlamaları kabul etmedi. Lokal duruşma, Ümit Karan hakkında temize çıkma kararı vermişti.

Eski futbolcu Ümit Karan, 2015'te oturduğu apartmanın emniyet görevlisi İ.A.'ya "Basit cinsel saldırıda" bulunduğu gerekçesi ile hakkında 5 yıla dek hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bakırköy 37. Asliye Canice Mahkemesi, delil yetersizliğinden Karan'ın beraatine karar verdi.

İSTİNAF MAHKEMESİ'NDEKİ BIRINCIL DURUŞMAYA KATILMADI

İ.A.'nın Avukatı Işıl Gülümser dosyayı İstinaf Mahkemesi'ne taşıdı. İstanbul Alan Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi'nde bugün görülen karar duruşmasına sanık Ümit Karan ve Avukatı Ayhan Sağıroğlu ve İ.A.'nın Avukatı Işıl Gülümser katıldı.

Tutuksuz yargılanan sanık Ümit Karan, kimlik tespiti sırasında Makedonya'da futbol takımı çalıştırdığını ve aylık gelirinin 2 bin Euro olduğunu söyledi. Savunmasına, "Hayatım her tarafında kimseye yanlış yapmadığını" sözleri ile başlayan Ümit Karan, "Suçlamalar dürüst değildir" dedi. Karan, suçlamaların çıkar amaçlı yapıldığını iddia etti.

"OLAYDAN DAHA SONRA MÜVEKKİLİM PSİKOLOJİK RAHATSIZLIK GEÇİRMİŞTİR"

İ.A.'nın Avukatı Işıl Gülümser, müvekkilinin çıkar elde etmeye çalışmadığını belirterek, "Olaydan sonra müvekkilim ciddi psikolojik hastalık geçirmiş ve çare görmüştür. Olaydan daha sonra çalışamaz duruma gelmesine sebebiyet vermiştir. Müvekkilim ili terk edip diğer ile taşınmak zorunda kalmıştır. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.

SAVCI CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ

Savcı Levent Çağıl mütalaasında, Bakırköy 37. Asliye Ceza Mahkemesi'nin davalı Ümit Karan lehine verdiği beraat kararının kaldırılarak sanığın, "Sarkıntılık düzeyinde kalan basit cinsel hamle" suçundan cezalandırılmasını istedi. Savcının esas hakkındaki mütalaasına karşı savunma yapan Karan'ın Avukatı Ayhan Sağıroğlu, şike davasından en az canice alıp meslek bulamayan tek futbolcu olduğu için Makedonya'da çalıştığını söyledi. Müvekkilinin kimseyi öpmediğini, öpmeye de teşebbüs etmediğini söyleyen Avukat Sağıroğlu, müştekinin İstinaf talebinin reddine karar verilmesini istedi.

"ATATÜRKÇÜLÜKTEN SUÇ OLUŞTURAN VERECEKSENİZ KABULÜMDÜR"

Son sözü sorulan Ümit Karan, "Ben bu ülkeye hizmet ettim. Hayatım her tarafında kimseye hatalı yapmadım. Ben Atatürkçüyüm. Bana Atatürkçülükten canice verecekseniz kabulümdür" dedi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Ersoy Ulu, "Atatürkçülere ceza mı veriliyor" dedi. Araya giren Karan'ın Avukatı Ayhan Sağıroğlu, "Başka bir şey söylemeye çalışıyor" dedi.

"SURVİVOR'DA KADINLARLA BAĞLI YANA BULUNDUĞUMDA BİLE BİR ŞEY YAPMADIM"

Bu diyaloğun peşinde baştan laf alan Karan, "Ben Survivor'da kadınlarla bağlı yandan bulunduğumda herhangi bir şey yapmadım" diyerek beraatine karar verilmesini istedi.

KARAN'A 1 YIL 8 AY CEZA VERİLDİ

Kısa bir ara veren 20. Canice Dairesi, Bakırköy 37. Asliye Suç Oluşturan Mahkemesi'nin temize çıkma kararını kaldırdı. Daire, oy çokluğu ile Karan'a, "Sarkıntılık düzeyinde kalan basit cinsel hücum" suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Aza baskın Kadir Erdal, beraat yönünden manzara bildirerek reşitlik kararına muhalefet etti. Karan'ın bu kararı Yargıtay'a nakliye hakkı bulunuyor.

Josef Sural'ın Büyük Kızı Hastanede Alanyalı Futbolcularla Birlikte Bekledi

Josef Sural'ın Hayatını Kaybettiği Kazada Şok Detayı Ekip Arkadaşı Verdi: Kaza Sonrası Araçta Değildi

Josef Sural İçin Hastaneden Tanımlama Geldi: Müdahele Ettik Ancak Geri Dönüş Alamadık