Manisa Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Maaşını Kız Öğrencilere Bağışlayacak

31 Mart Yerel Seçimlerde Alaşehir Belediye Başkanlığına seçilen CHP'li Ahmet Öküzcüoğlu, maaşını kız öğrencilere burs olarak vereceğini söyledi.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, başkanlık yaptığı zaman baştan başa alacağı maaşı üniversitede okuyan kız öğrencilere bağışlayacak. Belediye sosyal hizmetler müdürlüğünde oluşturulacak birimde araştırmalar yürütülecek. Burstan yararlanacak öğrencilerin minimum dört yıllık bir üniversitede okuması gerektiği ve tıp, hukuk, eczacılık gibi alanların öncelikli olacağı kaydedildi.

"MAAŞIMLA TAKVIYE TAHSIS ETMEK BANA ONUR VE ASALET VERECEK"

Konuyla ilgili açıklamalarda yer alan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, "Ben belediye başkanlığı maaşımı dört takvim üniversiteyi kazanmış olan kız öğrencilerine burs olarak dağıtacağımı buradan halkıma söyleyeyim. Sosyal hizmetler müdürlüğünde bir bölüm oluşturacağız. Öncelik tıp fakültesi, hukuk gibi bölümleri kazanmış kızlarımıza olacak. Maddi durumu yetersiz, hesaplı durumu eksik olan ailelere başkanlık maaşımla destek vermek bana iftihar ve haysiyet verecek. İstiyorum ki çocuklarımız buraya doktor olarak, hukukçu olarak, avukat olarak ve hemşire olarak gelsinler ve onlar da Alaşehirimize memleketimize hizmet etsinler istiyorum" dedi.