İzmir ulaşımında belli saatlerde yüzde 50 indirim başladı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Halk Taşıt‘ uygulaması, bugün devreye girdi.


Uygulamaya göre, yolcular toplu taşıma araçlarını sabah 06.00 – 07.00 ile akşam 19.00- 20.00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli olarak kullanacak.

Buna göre İzmir’de 3 lira olan tam bilet için belirlenen saatlerde 1 lira 50 kuruş ödemiş olacak. 1 lira 80 kuruş ödeyen öğrenciler 0,90 kuruş, 2,5 lira ödeyen öğretmenler 1 lira 25 kuruş ödeyecek.

SOYER BELEDİYE ŞOFÖRLERİYLE BULUŞTU

Otobüs, metro, tramvay, banliyö ve deniz ulaşımında geçerli olan uygulamayı ilk kullanan ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer oldu. Saat 05.30’da ESHOT Genel Müdürlüğü’nün Buca Gediz’deki merkezine giden Başkan Soyer, sefere için hazırlanan şoförlerle kahvaltıda buluştu.

‘Halk Taşıt‘ uygulamasının tüm İzmirlilere hayırlı olmasını dileyen Başkan Soyer, “İzmir’in kahrını çeken, her sokağına, caddesine giren, kentin nabzını anket şirketlerinden bile çok daha iyi tutan siz şoförlerimizle bir arada olmaktan çok mutlu oldum. İşiniz zor biliyorum; ama aklınızdan çıkarmayın ki sizler aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni temsil ediyorsunuz” dedi.