İstanbul Ülkü Ocakları Hocalı Soykırımını Unutmadı!

26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyetinin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşayan Türk soydaşlarımız Ermenistan'a bağlı kuvvetler tarafından insanlık dışı bir muameleye maruz kalmış ve Azerbeycan Cumhuriyetinin resmi açıklamasına göre bunun sonucunda  83'ü çocuk 106'sı kadin olmak üzere 613 soydaşımız insanlık dışı denilebilecek bir biçimde katledilmişti.

Gerek dünyanın küresel güçleri ve onların yaninda yer alan devletler gerekse bizim ülkemizde Hocalı katliamına insanlar gözlerini kapayıp,kulaklarını tıkayarak tepkisiz kalmıştı.

Duymazlığın ve bananeciliğin doruklara ulaştığı böyle bir alemde,26 şubat 1992 yılından bugüne dek yanlızca ÜLKÜ OCAKLARI ve Ülkücüler Hocalı'nın yanında oldu,Hocalı'yı andı,Hocalı'yı yaşadı! 

26 Şubat 2017 Pazar günü, Hocalı katliamının yıl dönümüydü. Ülkücüler Hocalı'yı yine unutmadı duyarlı hafızaları dinç tutmak,yeni doğan bir nesli mazlumların feryadıyla tanıştırmak gayesiyle ; "Adsız Kadın" tiyatro gösterimi ile andılar.

Günün anlam ve önemine binaen söz olan Azerbaycan Kültür Evi yetkilisi Dr. Aygün Hasanoğlu hocamız konuşmasında Türk Dünyasında ve Türkiye'de hocalı katliamına ülkücülerden ve Ülkü Ocakları'ndan başka hiçbir kurum kuruluşun bu denli hassas yaklaşmadığını belirterek bu tiyatro dışında yaptırdığı seminerler farklı anma programları ile hocalı soykırımına son derece duyarlı ve içten yaklaşan gerek Turan Coğrafyası'na gerekse Türk Dünyasına yapmış olduğu katkılardan ötürü İstanbul ÜLKÜ OCAKLARI İl Başkanı Sn.Ahmet Yiğit YILDIRM'a teşekkür ve minnetlerini dile getirdi.