iPhone 11'den büyük sızıntı

İnternette paylaşılan bir video, üç arka kameralı iPhone'a ilk bakışımız olabilir.

Vine'ın geri dönüşü için dev adım

Twitter'daki popüler sızıntı hesabı OnLeaks ve CashKaro tarafından oluşturulan CAD çizimleri, yeni iPhone'un arkasında yer alacak geniş üçlü kamera bloğunu "doğruluyor". Çizim geçtiğimiz birkaç ay içinde duyduklarımızı doğruluyor ancak daha önce duymadığımız bir şey söylemiyor veya göstermiyor.

Telefon önden iPhone XS ve X'e oldukça benziyor. OnLeaks, cihazın "iPhone XS ile aynı çentik ve çerçevelere sahip olduğunu" bir başka Tweet'te belirtiyor. Apple'ın çerçeve boyutunu çok az miktarda küçülttüğü, ekranın 5,8 inç'lik boyutunu koruduğu anlaşılıyor. Yeni telefonun boyutları 143.9 x 71.4 x 7.8mm, ancak kamera bölgesinde kalınlığın 9mm'ye ulaştığı söyleniyor.

CashKaro Exclusive: iPhone XI Final 360 Degree Video RendersCashKaro in association with serial leaker @OnLeaks, brings to you exclusive images and video renders of the upcoming Apple iPhone XI. Check out images and more details/specifications of the device on our blog. About CashKaro: CashKaro is India's largest Cashback and Coupons website backed by Mr Ratan Tata & Kalaari Capital. With over 2.5 million registered users, CashKaro is a one-stop destination for savings across 1500+ E-commerce websites.

Tasarıma dikkatle bakıldığında yan taraftaki ses kapatma düğmesinin biraz daha küçük olduğu fark ediliyor. Tabi, arka yüzdeki kamera bloğuna kıyasla bu küçük bir değişiklik. Arkadaki kamera çıkıntısı, iPhone hayranlarını ikiye ayırabilir.

iPhone 11 gerçekten de böyle görünecek ise, kamera tasarımının çok şık ve sade olmayacağı söylenebilir. Ek kameranın bir ultra-geniş kamera veya optik zum özellikli bir telefoto kamera olması bekleniyor.

Her şeye rağmen, resmi olmayan tüm bu bilgilere şüpheyle yaklaşmatka fayda var. Gerçek iPhone'u görmek için eylülü beklememiz gerekecek.