8 Mart'ta Taksim İstiklal Caddesi'nde düzenlenen Feminist Gece Yürüyüşü sırasında ezan ıslıklarla, alkışlarla protesto edilmişti. Dini inançlara yönelik yapılan bu büyük saldırı ve terbiyesizliğe en sert cevap İstanbul Ülkü Ocakları'ndan geldi.

Geçtiğimiz günlerde ağır ve ağza alınmayacak ifadeler barındıran pankartlarla, feminist gece yürüyüşü yapan kalabalık grup ezan okunduğu sırada ezan sesini alkış ve ıslıklarla bastırmaya "çalışarak" protesto etmişti. 

İstanbul Ülkü Ocakları bugün saat 23:00 sularında Taksim'de kalabalık bir şekilde toplanarak ezana yapılan bu terbiyesizliğe karşı sert bir duruş sergiledi.

"Ezan Dinmez, Bayrak İnmez" sloganları Taksim Meydanı'nı inletirken kalabalık çığ gibi büyüdü.

"Dalımızı Kıranın, Ağacını Kökünden Söküp Atarız!"

Sloganlar sonrasında basın açıklaması gerçekleştiren İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç; “ Dalımızı kıranın, ağacını kökünden söküp atarız. Ezan dinmez, bayrak inmez, milliyetçi ülkücü Türk Gençliği bu kepazeliğe müsade etmez. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!" cümleleriyle sert ve net ifadelerde bulundu.

 

 

İşte İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç'un konuya ilişkin basın açıklamasının tamamı:

"Değerli Basın Mensupları, kıymetli ülküdaşlarım;

 

Bugün burada Ezan’ımıza yapılan aşağılıkça saldırıyı kınamak için toplanmış bulunmaktayız.

Ezan İslam’ın nuru, namaza çağrı ve birlik timsalidir. Ezan islam dinin kutsal değerlerinden biridir. Ezan’a saldıran; İslam’a , Türk’lüğün bekasına saldırmış demektir.

Türk milleti her zaman şairin dediği gibi “ Denildi mi bir yerin adına Türk Beldesi, gözüm al bayrak arar, kulağım ezan sesi” sözünü şiar edinmiştir.

Türk milleti her zaman; Al bayrak için, Türklüğün bekası için mücadele etmiş, Ezan için, İslam için can vermiştir. Bu aşağılık saldırı tarihimizin kara bir lekesi gibidir. Ezan’ımıza aşağılıkça saldırılıyor, milletimizin bekası tehlikeye atılıyorsa, yaşamamızın da bir manası olmaz, olamaz.

 İnançlı hiçbir Türk genci bu duruma sessiz kalmaz, kalamaz. Bu olay karşısında sessiz kalan tarihine ve milletine asla hesap veremez. Çünkü Türk Milleti tarih boyunca değerleri için yaşamış; Ezan için bayrak için canını vermiştir. Şimdide can vermekten asla korkmayan ve seve seve canını vermeye hazır Milliyetçi-Ülkücü hareketin mensupları bu kara lekeyi temizlemek için burada bir araya gelmiştir.

8 Mart Kadınlar günü sebebiyle sözde ihlal edilen haklarını savunmak amacıyla toplanmışken, bu soysuzlar alçakça kutsal değerimiz Ezan’a saldırmışlardır. Kadınları her zaman baş tacı yapan, ayaklarının altına cenneti seren bir dinin kutsalına, Ezanı Muhammediyesine saygısızlık nasıl bir zihniyettir?

Sözde kadın haklarını ararken, din ve vicdan hürriyeti hakkını ihlal etmek bağnazlıktır. Ve kadın haklarını arayacağız derken, din düşmanlığı yapmak hiçbir ahlaka ve töreye sığmayacak bir durumdur. Bu soytarılığı yapanların zihniyeti Türk töresini ve İslam ahlakını zedeleyerek toplumsal kimyamızı bozmaktır. Kadınlar; Türk töresinde Han’ın Katun’u, İslam ahlakında ise toplumun öncüsüdür. Kadın, dinimizde ve töremizde her zaman toplumun, ailenin öncüsü ve temelidir.

 

Sözde kadın hakları ihlalleri adı altında yapılan, bu şarlatanlığa ve soysuzluğa asla müsaade göstermeyiz, gösteremeyiz.

Bundan aylar önce Taksim’de andımızla alakalı bir basın açıklaması yapmak üzere toplandığımızda polis tarafından engellenmiştik. Ne yazık ki görüyoruz kutsalımıza saldıranlar Taksim meydanın da dolaştırılıyor, değerlerimize saldırmalarına izin veriliyor. Soruyoruz Polis arkadaşlarımıza siz bu milletin birer parçası değil misiniz, yapılan bu aşağılık saldırıya neden müdahale etmediniz? Sizin zorunuza gitmedi bu görüntü ve olaylar.

Polis ve askerler milletimizin vazgeçilmezidir. Böyle olaylar karşısında vakur bir duruş göstermek zorundadırlar. Ezan’ı Muhammedi de şehadet gizlidir. Umarım bir daha böyle bir olay olmaz, olursa polisimiz inşallah gerekeni yapar. Biz yine diyoruz ki Polisimize ve Askerimize uzanan eller kırılsın, ayaklarına taş değmesin.

 

Bu aşağılık saldırıyı yapanlar, yaptıkları provokasyonun altında kalırlar. Oğuz nesli mukadderatına ve mukaddesatına sahip çıkar.  Sineyi milletten feleğin bir tokadını soysuzlara çakar. Değerlerimize saldırılar devam ederse Liderimiz Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ Beyin dediği gibi “ Dalımızı kıranın, ağacını kökünden söküp atarız.”

Ezan dinmez, bayrak inmez, milliyetçi ülkücü Türk Gençliği bu kepazeliğe müsaade etmez.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!"

 

İşte O Anlar

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gece

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, kalabalık ve açık hava