Erdoğan, ABD Başkanı Trump S-400'lerle İlgili Bir Görüşme Gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. Erdoğan, Trump ile görüşmesinde S-400 savunma sisteminin tedariki konusunda alıştırma grubu kurulması teklifini gündeme getirdi. Görüşmede ikili ve yöresel meseleler ele alındı, 75 milyar dolarlık ticaret hedefi bitmiş onay edildi.

Görüşmeyle ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"75 MİLYAR DOLARLIK TİCARET HEDEFİ ONAY EDİLMİŞTİR"

''Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasında bugün bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir.

İkili ve yöresel meselelerin ele alındığı görüşmede 75 milyar dolarlık ticaret hedefi bitmiş onaylama edilmiş; atılacak adımlar değerlendirilmiştir.

İki lider, Suriye'de yaşanan aktüel gelişmeler hakkında düşünce alışverişinde bulunarak, terörle uğraş konusunda yakın işbirliğinin sürdürülmesi hususunda mutabık kalmışlardır.

ERDOĞAN TRUMP'A S-400'LER İÇİN ÖNERİDE BULUNDU

Sayın Cumhurbaşkanımız, Rusya Federasyonu'ndan S-400 savunma sisteminin tedariki konusunda bir alıştırma grubu kurulması teklifini gündeme getirmişlerdir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, mülâkat vesilesiyle San Diego şehrinde yaşanan silahlı saldırıyı kınayarak, muhatabının nezdinde ABD halkına başsağlığı dileklerini sunmuştur.''