Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Josef Sural'ın Ailesi Artık Bizim Ailemizdir

Kayseri deplasmanı dönüşünde trafik kazasında hayatını kaybeden Aytemiz Alanyaspor'un Çek futbolcusu Josef Sural için Alanya Tesislerinde cenaze töreni düzenlendi. Törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı.

Törende konuşan Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"paha biçilmez bir insanı ve Alanyaspor ailesinin değerli bir evladını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Her şeyden önce Josef Sural'ın ailesine, bütün sevdiklerine, Alanyaspor camiasına ve Alanya halkına taziye dilerim. Hepimiz yaklaşık olarak kahrolduk. Bugün devlete ait bir ziyaret için gittiğim Kuzey Irak'ta bu karamsar haberi aldım. Cenazesinin ülkesine gönderilmesi için tüm tedbirleri aldık. Kulübe, taraftara, valimize ve Alanya Bld. Başkanımıza çok teşekkürler.

"BİZ JOSEF SURAL'I ÇOK SEVDİK"

Bu gece Antalya'dan İstanbul'a, yarın sabah da İstanbul'dan kalkacak uçakla Çekya'ya göndereceğiz cenazesini. Ailesini de ben özel uçağımla götüreceğim Prag'a. Sparta Prag'a da teşekkürler, onlar da özel uçak yollamak istediler cenaze için. Josef'in ailesi artık bizim ailemizdir. Biz Josef Sural'ı fazla sevdik. Onlar da Alanya'yı fazla sevmişlerdi. İnşallah bu burada kalmayacak ve bu değerli evladımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Ruhu şad olsun."