Bilal Erdoğan: İsrail, Türkiye'den Korkuyor

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, "İsrail, her geçen gün Filistin'deki kardeşlerimiz üzerindeki baskısını artırıyor mu? Artırıyor; çünkü Müslümanlığı bölünmüş görüyor. İsrail, bugün Türkiye'den korkuyor; çünkü 'İşin başında imam hatipli milliler var' diye korkuyor" dedi.

Kayseri'de, İlim Dağılma Cemiyeti göre Kadir Has Spor Salonu'nda 'Spor Şenliği' düzenlendi. Şenliğe Vali Şehmus Günaydın, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve öğrenciler katıldı.

"İŞİN BAŞINDA İMAM HATİPLİ MİLLİLER VAR"

DHA'da yer alan habere göre etkinlikte konuşan Bilal Erdoğan, şenlikte güzel bir basketbol maçı izlediklerini söyledi. İmam konuşmacı mezunlarının, ümmet olmanın şuurunu en iyi anlaması gerekenler olduğunu belirten Erdoğan, "Bir imam konuşmacı lisesi mezunu diğer bir imam hatip lisesinin kardeşidir. Dünyanın dört bir yanında Müslümanlar cefa altında inliyorlar mı? İsrail her geçen gün Filistin'deki kardeşlerimiz üzerindeki baskısını artırıyor mu? Artırıyor; çünkü Müslümanlığını ayrılmış görüyor. İsrail, bugün Türkiye'den korkuyor; çünkü 'İşin başında imam hatipli milliler var' diye korkuyor. Recep Tayyip Erdoğan'ı niçin seviyoruz? Çünkü hayatını Allah rızası için yaşayıp, anlamlandırdığı için seviyoruz. O zaman bize düşen nedir? Bize düşen, hayatlarımızı Allah rızası için anlamlandırmaktır. Basit yok. çok çalışmak, cesur elde etmek gerekiyor" diye konuştu.

"GÖREVİMİZ BÜYÜK, YÜKÜMÜZ AĞIR"

Bilal Erdoğan, "15 Temmuz gecesi yakaladığımız ruhu kaybetmeyeceğiz. 15 Temmuz gecesi bir galibiyet kazandık lakin düşman uyur mu? Su uyur, düşman uyumaz. Düşman bakımlı duruyor mu? Hayır. Düşman pes etmiyorsa o zaman bizim görevimiz büyük, yükümüz ağır. Tüm hayatımızı o şehitlerin fedakarlığına yakışacak şekilde yaşamaya var mısınız? Dünyada gaddarlık var. Dünyada mazlum fazla. Bunlara kim sahip çıkacak? Biz sahip çıkacağız. Biz sahip çıkmazsak kimse sahip çıkmayacak. Onun için Cumhurbaşkanı'mız size sahip çıkıyor. Onların dualarına 'amin' diyor" dedi.