AKŞENER,  KÖKENİNİ ORTAYA KOYDU

 

Şırnak ve Cizre ilçesine gitmek için uçak ile Diyarbakır’a gelen İP Genel Başkanı Meral Akşener, Diyarbakır Havalimanı’nda Kürtçe, Zazaca ve Türkçe, “Baba ocağına hoşgeldiniz”, “Hoşgeldiniz Meral bacı”, “Hoşgeldiniz Başbakanımız Meral bacımız” yazılı pankartlarla karşılandı.

Havalimanı önünde yöresel kıyafet giyen iki çocuk tarafından karşılanan Akşener, havalimanın VIP salonunda gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, 15 yıl aradan sonra Şırnak’a gideceğini ifade ederek, bölge halkıyla bir araya gelip sorunlarını dinleyeceğini söyledi.

“BABAMIN AİLESİ DİYARBAKIR’DAN YUNANİSTAN’A GİTTİ”

Akşener, babasının ailesi Diyarbakır’dan Yunanistan’a gittiğini belirterek; “Babamın ailesi Yunanistan’a Diyarbakır’dan gitme. Burada Küçükkadı köy ile Büyükkadı köyü var, oradan gitme. Ben bunu yıllardır söylüyürum ama genel başkanlığına yürüyünce o zaman duyuruldu. DYP’de ilk seçildiğim dönemlerde Salim Ensarioğlu’na derdim, benimle iyi geçinin yoksa Diyarbakır’dan aday olurum diye. Babamın tarafı buralıdır” diye konuştu.

Akşener, açıklamasının ardından partililer tarafından davul zurnayla Şırnak’a uğurlandı. Akşener, Şırnak’taki ilk ziyaretin Cizre ilçesine yapmasının ardından kente giderek, Şırnaklılar’la bir araya gelecek.